1. Regulamin współpracy dostępny jest publicznie na stronie www.karolinakiraga.pl/regulamin-wspolpracy/. Regulamin jest dokumentem, z którym Klient ma obowiązek zapoznać się przed rezerwacją oraz wykonaniem usługi. Decyzja o skorzystaniu z usług Fotografa i uiszczenie zadatku równoznaczne są z akceptacją regulaminu. Jego nieprzeczytanie nie zwalnia z konsekwencji, jakie ze sobą niesie.

2. Oferta sesji zdjęciowych podzielona jest na pakiety. Pełny opis usług wraz z cennikiem znajduje się na stronie: www.krysiakfoto.pl

3. Przed umówieniem się na sesję należy spytać o dostępność sesji oraz wolnych terminów. Rezerwacja terminu sesji dostępna jest na stronie: www.karolinakiraga.pl/kontakt.

4. Wynagrodzenie za wykonanie usługi płatne jest w dwóch etapach: zadatek płatny podczas rezerwacji w ustalonej wysokości oraz pozostała kwota płatna w dniu sesji (odliczoną gotówką lub Blikiem). Wpłacając zadatek Klient akceptuje tym samym regulamin sesji. Rezerwacja terminu następuje po wpłacie zadatku. W przypadku braku wpłaty zadatku w ciągu 3 dni, rezerwacja zostaje anulowana, a termin ponownie ogólnodostępny.

Zadatek jest bezzwrotny. W sytuacji wypadku losowego, choroby lub złej pogody (sesje plenerowe), istnieje możliwość przeniesienia zadatku na poczet sesji w innym dostępnym terminie (pierwsza zmiana terminu za darmo, kolejna 50 zł).
Zadatek przepada, jeśli:
– Klient nie zjawi się na sesji: nie poinformuje fotografa lub zgłosi nieobecność później niż 2 dni przed zarezerwowanym terminem.
Fotograf zobowiązuje się̨ zwrócić́ wpłacony zadatek w przypadku odwołania sesji ze swojej winy.
Przez złą pogodę rozumie się opady deszczu i ciemne chmury. Delikatne zachmurzenie, białe niebo lub temperatura nie są przeciwwskazaniami do wykonania sesji.

5. Cennik obowiązuje wszystkich Klientów i nie podlega negocjacjom. Zmiana ilości zdjęć na mniejszą czy rezygnacja z jakiejkolwiek części pakietu, nie skutkuje obniżeniem ceny. Jeśli dany pakiet zdjęć zawiera wydruki (odbitki, album, itp.), są one gratisowym dodatkiem do opłaconych plików cyfrowych. Stali Klienci (min. 3 sesje) mogą liczyć na niewielki bonus w swoim zamówieniu – koniecznie zapytaj o to, nim Twoja sesja zostanie zrealizowana!

6. Zdjęcia w formie cyfrowej oddawane są w formacie JPG. Klient otrzymuje dokładnie taką ilość fotografii, jaką zakupił w pakiecie. Nie ma możliwości otrzymania „reszty” zdjęć lub plików RAW. Klient może dokupić dodatkowe zdjęcia z sesji oraz foto-produkty (odbitki, foto-obraz, foto-książka, album, itp.), ich cena podawana jest po sesji lub w momencie wyboru zdjęć. Istnieje możliwość zakupienia całego materiału z sesji bez retuszu w formie cyfrowych plików JPG wysłanych na maila, bez wydruków (koszt wynosi 40 zł za zdjęcie). Ze względu na spersonalizowany charakter zamawianych ujęć oraz foto-produktów, płatność za nie następuje z góry. Zamówienie trafia do realizacji po rozliczeniu wszystkich zamówionych ujęć i produktów. Czas na obróbkę zdjęć z sesji liczony jest od dnia dokonania wpłaty za dodatkowe ujęcia.

7. Produkt dostarczony Klientowi nie podlega reklamacjom, zwrotom, zażaleniom lub innym roszczeniom tego typu wobec Fotografa. Wykonując obróbkę zdjęć Fotograf polega na własnym zmyśle estetyki. Dotyczy to m.in. zamiany kolorowych zdjęć na czarno-białe oraz zakresu i natężenia retuszu. Retusz zdjęć obejmuje cyfrową obróbkę taką jak chwilowe zmiany na skórze np. zanieczyszczenia skóry, drobne przebarwienia, zadrapania, siniaki, itp. Modyfikacje graficzne dotyczą poprawy: jasności, koloru, kontrastu, balansu bieli. Godząc się na udział w sesji zdjęciowej Klient oświadcza, że zapoznał się z portfolio Fotografa, akceptuje sposób jego pracy oraz styl wykonania i retuszu zdjęć.

8. Zabrania się ingerencji w treść oraz strukturę zdjęć włączając w to przetwarzanie elektroniczne, zmiana kolorystyki, kadrowanie, stosowanie filtrów. Jeśli Klient ma wytyczne, co do koloru bądź innego wizualnego aspektu zdjęcia, należy to zgłosić po wybraniu zdjęć. Zdjęcia retuszowane są w takiej kolejności, w jakiej Fotograf otrzymuje wybór Klientów. Jeśli Klient potrzebuje gotowych zdjęć „na już”, za dodatkową dopłatą (200 zł) istnieje możliwość przygotowani ich w terminie do 3 dni roboczych.

9. Termin oddania gotowych zdjęć podany w umowie wynosi do 30 dni roboczych. Zdarza się, że termin oczekiwania jest krótszy, jednak nie zawsze jest to możliwe. Jest to uzależnione od liczby aktualnych zleceń oraz oczekiwania na wydruk. Galeria do wglądu i wyboru zdjęć wysyłana jest Klientowi do 7 dni roboczych po sesji. Termin oddania materiału liczony jest od momentu wyboru zdjęć przez Klienta. Jeśli po 14 dniach od momentu wysłania Klientowi galerii do wyboru Fotograf nie dostanie odpowiedzi z wybranymi zdjęciami, wybierze je sam według swojej subiektywnej oceny. Fotograf nie gwarantuje również wtedy oddania gotowego materiału w ustalonym terminie.

10. W kwestii godzin pracy, Fotograf zawsze stara się dopasować do Klienta lub pogody (plenery). Klienci mogą umówić się na sesje w godz. od 16:00 do 20:00, a w soboty od 11:00 do 15:00. Na życzenie Klienta, sesja może odbyć się w innych godzinach lub w niedzielę, ale tylko w wyjątkowych przypadkach, po odpowiednio wcześniejszej rezerwacji terminu. Może być to również związane z dodatkowymi kosztami (np. sesja zdjęciowa w święto).

11. Fotograf nie zezwala na niszczenie sprzętu, elementów aranżacji (nie licząc rekwizytów wykonanych z papieru lub bibuły, są to przedmioty z natury nietrwałe, a ich zużycie jest wliczone w koszt sesji), strojów, pokazowych produktów, mebli, itd. koszt wszelkich zniszczeń ponoszą osoby za nie odpowiedzialne lub w przypadku osób nieletnich, opiekunowie.

12. Jeśli Klient ma życzenie sprawić bliskiej osobie prezent w postaci zdjęć, Fotograf przygotuje voucher na dowolną sesję (voucher w cenie sesji). W środku vouchera wypisane są imię i nazwisko obdarowanej osoby, rodzaj sesji oraz termin ważności. Oznacza to, że w tym czasie obdarowana osoba powinna skontaktować się i wspólnie ustalić dogodny termin wykonania zdjęć przed upłynięciem ustalonego czasu. W przypadku przekroczenia terminu wykonania sesji istnieje możliwość przedłużenia go za dopłatą. Zaproszenie nie podlega zwrotowi ani wymianie na gotówkę. Regulamin zakupu i wykorzystania voucherów dostępny jest TUTAJ.

13. Czasami zdarza się tak, że Klient przyjeżdża z dalszych stron lub chce obdarować kogoś, choć sam nie mieszka w Poznaniu lub okolicy. Za dodatkową opłatą istnieje możliwość wysyłki vouchera lub gotowych zdjęć. Bardzo proszę o taką informację w momencie zamawiania sesji/bonu. Klient może odebrać zdjęcia osobiście lub mogą zostać one wysłane (list polecony priorytetowy, paczkomat, kurier). Odbiór osobisty musi nastąpić w ciągu 30 dni od dnia otrzymania informacji, że produkt jest gotowy. Po okresie 30 dni, nieodebrany produkt końcowy może zostać usunięty. Całkowity koszt ponownej realizacji produktu pokrywa Klient.

14. Podczas każdej sesji Fotograf podpisuje z Klientem umowę (zgodną z RODO). Zawarte są w niej dane kontaktowe, informacje odnośnie sesji, jej warunki oraz zgoda bądź jej brak na publikację zdjęć w portfolio Fotografa. Przed każdą sesją treść umowy udostępniana jest do wglądu i zapoznania się, natomiast w dniu sesji umowa jest już wydrukowana, gotowa do podpisania.

15. Klient może kontaktować się ze mną na 3 sposoby:
– w wiadomości prywatnej na stronie na Facebooku,
– przez formularz stronie internetowej,
– przez wiadomość e-mail.
Nie zawsze mam jednak dostęp do komputera czy telefonu. Na Wasze wiadomości staram się odpowiedzieć najszybciej jak mogę lub piszę Wam, kiedy będę miała na to wolną chwilę.

16. Bardzo proszę o nie przychodzenie na sesję z przeziębionymi dziećmi lub będąc chorym! Jeśli macie zastrzeżenia co do stanu zdrowia swojego lub dziecka, proszę o kontakt – sesję przełożymy na inny dogodny termin. Klient lub uczestnik sesji, który stawi się z widocznymi oznakami choroby (m.in. kaszel, katar, gorączka, itp.) może nie zostać obsłużony, bez możliwości ubiegania się o zwrot wpłaconego zadatku.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, skontaktuj się ze mną zanim dokonasz rezerwacji sesji.