O mnie


Karolina
Kiraga-Rychter

fot. Paweł Rychter

Fotografią zainteresowałam się w 2009 roku podczas koncertu zespołu SAMI na Dniach Stęszewa. Posiadałam wtedy zwykłą cyfrówkę, ale to właśnie tam zdałam sobie sprawę z tego, że uchwycenie ulotnych chwil artystów na zdjęciu, to jest to „coś”.
Uczucia towarzyszące mi podczas robienia zdjęć przyrównuję do emocji odczuwanych przez występujących artystów i bawiącą się publiczność – są pełni radości. W tego typu fotografiach chodzi przede wszystkim o pokazanie emocji, a występ na żywo jest nimi wypełniony po brzegi.
W tym segmencie swojej pracy odnajduję się najbardziej. Oczywiście zdarza mi się wyskoczyć do lasu i obcować z przyrodą, lecz koncerty to całe moje życie. Występy na żywo dodają mi jednak największego energetycznego kopa 🙂

Fotografowani artyści m.in.: Acid Drinkers, Anthrax, Apocalyptica, Arch Enemy, Bass Astral x Igo, Behemoth, Bitamina, Andrea Bocelli, Richard Bona, Chris Botti, Michael Bublé, Agnieszka Chylińska, Phil Collins, Ania Dąbrowska, Disturbed, Dido, Urszula Dudziak, Dżem, Editors, Fisz Emade, Ghost, Good Charlotte, Steve Hackett, Hey, Imany, Ralph Kamiński, Kult, Lady Pank, Yasmin Levy, Metallica, Dorota Miśkiewicz, Morcheeba, Leszek Możdżer, Muse, Nocny Kochanek, Organek, Powerwolf, Eros Ramazzotti, André Rieu, Maryla Rodowicz, Sabaton, Slayer, Alvaro Soler, Soulfly, Rod Stewart, Lindsey Stirling, The Rasmus, Basia Trzetrzelewska, Estas Tonne, Grzegorz Turnau, Krzysztof Zalewski, Aga Zaryan, Daria Zawiałow i wiele innych.

Wystawy

Fotografowie koncertowi działający w Poznaniu zorganizowali w Galerii Oko/Ucho wystawę PHOTOPASSje w 2015 roku. Kuratorem wystawy został Sławomir Tobis – poznański fotograf, autor wielu prac i wystaw. W ramach inauguracji wernisażu odbył się solowy koncert Fismolla w Scenie na Piętrze (Estrada Poznańska).

fot. Piotr Rychter


Wernisaż wystawy pokonkursowej Poznaj Poznań. Cooltura, której przyświecało pytanie: “Jak zmienia się życie kulturalne Poznania?” odbył się 23 listopada 2017 roku na Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania.

fot. Paweł Rychter


Moje koncetowe fotografie można było oglądać na indywidualnej wystawie “Co mi w kadrze gra?” w Czarnkowie w październiku 2019.

fot. Paweł Rychter